Zadzwoń do nas: +48 530 760 998

Nowoczesne kotły ekologiczne – KOMA

Firma KOMA zajmuje się sprzedażą nowoczesnych rozwiązań grzewczych w postaci kotłów gazowych, wodnych, parowych, olejowych i na biomasę, palników oraz wytwornic pary. Urządzenia znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, zapewniając właściwe warunki do przebywania wewnątrz zakładów produkcyjnych czy budynków mieszkalnych.

Współpracujemy z czołowymi producentami ekologicznych kotłów parowych i gazowych oraz wytwornic pary, m.in. Interblok, Riello Burners, Mawera, Loos, Weishaupt i Viessmann. Naszym klientom dostarczamy wyłącznie nowoczesny, wydajny sprzęt w wielu praktycznych modelach.

Naszą specjalnością nie jest jedynie sprzedaż i dostawa kotłów oraz palników. Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń zakupionych dzięki naszemu pośrednictwu, które znalazły zastosowanie w domach jednorodzinnych lub zakładach przemysłowych. Nasi pracownicy posiadają niezbędne kwalifikacje, przez lata zdobywali tez doświadczenie w naprawie sprzętu grzewczego tego typu.

Serwis

Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów – właśnie dlatego zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń zakupionych za naszym pośrednictwem. Naprawiamy zarówno kotły oraz palniki w domach jednorodzinnych, jak i zakładach przemysłowych. Wystarczy się z nami skontaktować, aby uzyskać fachową pomoc w ciągu 24 godzin od przyjęcia zgłoszenia.

Produkty

Nasz bogaty asortyment produktów obejmuje nowoczesne i jednocześnie ekologiczne rozwiązania grzewcze, które znajdą zastosowanie zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i zakładach przemysłowych. Proponujemy zatem kotły gazowe, olejowe oraz parowe. Oferujemy również palniki gazowe, olejowe i olejowo-gazowe, a także wydajne wytwornice pary firmy Interblok.

Doskonałe możliwości zasilania dowolnych instalacji wytwornicą szybkiej pary

Dzięki wytwornicom pary firmy Interblok spalaniu ulega praktycznie 100% dostarczonej mieszanki powietrza i paliwa. Nie jest potrzebna żadna kotłownia, zaś stosowana w procesie woda nie wymaga uzdatniania.

Urządzenia te znajdują zastosowania w sterylizacji pomieszczeń, np. komór pieczarkarni, w suszeniu elementów prefabrykatów
betonowych i nagrzewaniu kruszywa w silosach, w czyszczeniu i suszeniu zbiorników, suszeniu i dezynfekcji drewna, w usuwaniu
oblodzenia z pojazdów samochodowych, pociągów, samolotów, i wielu innych.

Przeczytaj więcej

Możesz zaoszczędzić nawet do 25-30% zużycia paliwa

Nowe zastosowania wytwornicy szybkiej pary

-suszenie ziarna: suszarnia ziarna wykonana jest w formie pionowej kolumny, w której ziarno przesuwa się grawitacyjnie od góry do dołu. Ziarno podawane jest przenośnikiem na górę suszarni i przemieszcza się do modułu wymiany ciepła, w którym temperatura uzależniona jest typu ziarna. Ziarno przemieszczając się w suszarni styka się z podgrzewanymi powierzchniami wymienników ciepła i nagrzewa się do ustawionej temperatury. Temperatura ustawiona w zakresie 40-90 stC , pozwala na uzyskanie wilgotności ziarna 11-15% i temperatury końcowej 15-20stC

-przeróbka mleka: przy przeróbce mleka wykorzystuje się do zasilania urządzeń technologicznych gorącą wodę, przygotowaną w wymiennikach para-woda