Zadzwoń do nas: +48 530 760 998

Ważna informacja o firmie Koma

Uprzejmie informujemy, że Firma "PPU KOMA Jadwiga Kozielczyk" dostarcza, uruchamia oraz wykonuje serwis gwarancyjny i pogwarancyjny kotłów w budynkach mieszkalnych, kotłów i palników przemysłowych oraz wytwornic szybkiej pary.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Przejdź do oferty

Doskonałe możliwości zasilania dowolnych instalacji wytwornicą szybkiej pary

Dzięki wytwornicom pary firmy Interblok spalaniu ulega praktycznie 100% dostarczonej mieszanki powietrza i paliwa. Nie jest potrzebna żadna kotłownia, zaś stosowana w procesie woda nie wymaga uzdatniania.

Urządzenia te znajdują zastosowania w sterylizacji pomieszczeń, np. komór pieczarkarni, w suszeniu elementów prefabrykatów betonowych i nagrzewaniu kruszywa w silosach, w czyszczeniu i suszeniu zbiorników, suszeniu i dezynfekcji drewna, w usuwaniu oblodzenia z pojazdów samochodowych, pociągów, samolotów, i wielu innych.

Przeczytaj więcej

Możesz zaoszczędzić nawet do 25-30% zużycia paliwa

Nowe zastosowania wytwornicy szybkiej pary

-suszenie ziarna : suszarnia ziarna wykonana jest w formie pionowej kolumny, w której ziarno przesuwa się grawitacyjnie od góry do dołu. Ziarno podawane jest przenośnikiem na górę suszarni i przemieszcza się do modułu wymiany ciepła, w którym temperatura uzależniona jest typu ziarna. Ziarno przemieszczając się w suszarni styka się z podgrzewanymi powierzchniami wymienników ciepła i nagrzewa się do ustawionej temperatury. Temperatura ustawiona w zakresie 40-90 stC , pozwala na uzyskanie wilgotności ziarna 11-15% i temperatury końcowej 15-20stC

-przeróbka mleka : przy przeróbce mleka wykorzystuje się do zasilania urządzeń technologicznych gorącą wodę, przygotowaną w wymiennikach para-woda